Jak nowocześnie chronić się przed słońcem?

2018-04-19 10:08   |   Views 526

Większą część naszego czasu wolnego spędzamy we własnym domu. Warto zatem zadbać o to, aby czuć się w nim zawsze dobrze i komfortowo, niezależnie od pogody i warunków panujących za oknem. Jeżeli choć raz odczuliśmy, jak dotkliwe może być upalne słońce i brak ochrony przed nim we własnym domu, pomyślmy o skutecznej ochronie. Podpowiadamy, jakie nowoczesne rozwiązania, proponowane przez marki CORTINO i YOODA, będą tutaj najlepszym wyborem.
 

Ochrona przed słońcem od parteru aż po dach – co wybrać?

Gwarancją naszego dobrego samopoczucia jest między innymi optymalna temperatura i nasłonecznienie wnętrza, w jakim spędzamy czas. Rolety i żaluzje to idealne rozwiązanie, w sytuacji kiedy chcemy nie tylko zadbać o swój komfort, ale także przy okazji podnieść estetykę wnętrza lub podkreślić jego aranżację. Czym jednak kierować się przy wyborze?
 

Edelstahl Balkongeländer

 
Zasłaniając okna w domu pamiętajmy, że ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem nie może znacząco ograniczać dopływu naturalnego światła. To istotne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, w których z reguły spędzamy najwięcej czasu. Jeśli pomieszczenia usytuowane są od strony południowej lub południowo – zachodniej, najprawdopodobniej letnie słońce i wysokie temperatury są dla nas nie lada utrapieniem. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na jedno z dostępnych na rynku rozwiązań, jakim są rolety lub żaluzje, a także nowoczesne systemy zasłon.
W przypadku pomieszczeń, z których korzystamy w ciągu dnia, znakomicie sprawdzą się te rolety, które nie zaciemniają zbyt intensywnie wnętrza bądź pozwalają na swobodną regulację natężenia światłem (np. rolety dzień/noc). Idealnym i bardzo popularnym w ostatnim czasie rozwiązaniem są rolety powleczone specjalną perłową powłoką odbijającą promienie słoneczne – nie nagrzewają się, nawet w przypadku ciemnych kolorów.
Jeśli konieczny jest montaż rolet lub żaluzji w pomieszczeniach takich jak sypialnia, możemy śmiało sięgnąć po rozwiązania w dużym stopniu zaciemniające wnętrza. Pamiętajmy, że im większy stopień zaciemnienia, tym większa izolacyjność rolety, żaluzji czy też zasłony. W takim przypadku poszczególne osłony wyposażone są w specjalną warstwę odpowiedzialną za zaciemnienie. Jak dowodzą badania, rolety tego typu poprawiają izolacyjność okna nawet do 30%, dzięki czemu latem temperatura odczuwalna wewnątrz budynku może być niższa nawet o kilka stopni Celsjusza od tej panującej na zewnątrz.
 

Kolor także ma znaczenie

Kolor materiału rolety, zasłony, czy żaluzji nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Owszem ciemniejsze rolety przepuszczają mniej światła słonecznego, za to bardziej się nagrzewają. Stąd też w ochronie przed przegrzaniem pomieszczenia skuteczniejsze okazują się rozwiązania w jaśniejszych kolorach. Wyjątek mogą stanowić tutaj rolety powleczone specjalną perłową powłoką odbijającą promieniesłoneczne, o której wspomnieliśmy już wcześniej.
 

Sterowanie manualne, czy elektryczne? Tutaj warto postawić na komfort

Rolety, żaluzje, a nawet zasłony na karniszach mogą być sterowne zarówno manualnie, jak i elektrycznie. Jeśli jednak cenimy sobie zaawansowane technologicznie rozwiązania ułatwiające codzienne życie, a nasz wybór ma być po prostu nowoczesny, warto postawić na wariant elektryczny.
Automatyka żaluzji i rolet oraz automatyka zasłon to obecnie zaawansowane i innowacyjne połączenie precyzji sterowania i codziennego komfortu. Marki Cortino i YOODA, renomowani dostawcy rozwiązań w zakresie automatyzacji osłon, proponują tutaj całą gamę produktów, które mogą ułatwić nam życie. Dlaczego warto postawić na takie właśnie rozwiązania?
 

Browsing the web

 
Karnisz elektryczny wyposażony w napęd bateryjny marki Cortino posiada, poza możliwością precyzyjnego, wręcz intuicyjnego sterowania, funkcję miękkiego startu i stopu oraz funkcję Motion Touch, która pozwala na intuicyjne korzystanie z napędu – wystarczy lekko pociągnąć za zawieszony materiał, a napęd sam zarejestruje intencje użytkownika i dokończy ruch na całej długości karnisza,
Karnisze sterowane pilotem to rozwiązanie coraz chętniej wybierane i coraz częściej pojawiające się w nowoczesnych domach. Co istotne, proponowana automatyka do rolet, zasłon czy żaluzji to rozwiązanie wyjątkowo wygodne z punktu widzenia montażu i jednocześnie wysoce estetyczne, bowiem nie wymaga kucia ścian i kładzenia okablowania, a nawet podłączenia do zasilania. Wszystko załatwia tutaj napęd wyposażony w odbiornik radiowy i wbudowaną baterię.


 

 
  Automatyka zasłon i żaluzji
 
  Napędy do rolet
 
strzałka-01  Blog
»
«