Jak poprawnie zmierzyć miejsce na roletę zewnętrzną?

2021-02-01 13:07   |   Views 373

Systemy rolet zewnętrznych to rozwiązania znacząco podnoszące bezpieczeństwo mieszkańców, komfort, a także generujące spore oszczędności związane z mniejszymi rachunkami m.in. za ogrzewanie. Wymogiem jest jednak ich prawidłowy dobór oraz montaż. Na szczęście cały proces pomiaru jest niezwykle prosty i wymaga zwrócenia uwagi jedynie na kilka najistotniejszych parametrów. Nie potrzebujesz również żadnej specjalistycznej wiedzy ani drogiego, fachowego sprzętu. Dlatego też z tym, jak zmierzyć okno pod rolety, poradzi sobie każdy. Dowiedz się, jak to zrobić!

 

​Jakie narzędzia są potrzebne do pomiaru przed założeniem rolety zewnętrznej?

Sam proces pomiaru jest niezwykle prosty i wymaga jedynie kilku podstawowych narzędzi. Konieczne jest jednak zwrócenie uwagi na dokładność i precyzję wyliczeń, gdyż to właśnie one będą decydować o tym, czy roleta spełni swoje zadanie i będzie działać poprawnie. Źle zmierzona i w konsekwencji również źle dobrana, może stać się przyczyną szybszych usterek i awarii mechanizmu rolety, a w skrajnych przypadkach może w ogóle nie odpowiadać faktycznym wymiarom, co znacząco wydłuży czas montażu. Po dokonaniu obliczeń, wyniki zawsze można skonsultować z fachowcem lub doradcą w punkcie, czy sklepie internetowym. Ich wiedza i doświadczenie nie tylko pomogą rozwiać wątpliwości, ale również będą możliwością do zaczerpnięcia przydatnych informacji. M.in. o tym, jak poprawnie zamontować roletę zewnętrzną.

 

Do wykonania możliwie najdokładniejszych pomiarów pod roletę zewnętrzną przygotuj:

 1. Zwijaną miarkę, której optymalna długość wynosi 5 metrów.
 2. Szpikulec, jeśli pomiaru dokonujesz na ocieplonej ścianie.
 3. Długopis i notes lub urządzenie elektroniczne, do którego wprowadzisz wymierzone dane.

Uzyskane wyniki można również wprowadzić od razu w specjalne narzędzia, które służą do automatycznego przekonwertowania uzyskanych wyników na konkretne propozycje zakupowe.

 
Napęd do żaluzji zewnętrznych DV55SA – 2 x 3 Nm

​Mierzenie okna do rolet zewnętrznych – instrukcja

Proces pomiaru okien pod rolety zewnętrzne usprawni określenie dokładnego miejsca montażu. Warto wziąć pod uwagę dwa warianty, dzięki którym możliwe będzie zredukowanie pomyłki w wyliczeniach do minimum.

​Montaż do wnęki

 1. Pomiar najlepiej rozpocząć od określenia szerokości oraz wysokości wnęki. Bez tych podstawowych parametrów nie jest możliwe oszacowanie pożądanych wymiarów rolety zewnętrznej.
 2. Podczas pomiaru szerokości, sprawdź górną i dolną krawędź. Jeśli parametry różnią się od siebie, konieczne jest przyjęcie mniejszej szerokości lub jeśli istnieje taka możliwość, skucie fragmentu ściany do otrzymania jednakowej szerokości.
 3. Aby wyniki były możliwie najdokładniejsze, dokonaj pomiarów wzdłuż krawędzi.
 4. Podczas mierzenia zwróć uwagę na wszystkie krzywizny i nierówności ściany. Mogą stać się one przyczyną komplikacji podczas montażu rolety.

Montaż na mur

 1. Ponownie istotne jest określenie szerokości, a także wysokości wnęki.
 2. W tym wypadku również porównaj wynik szerokości dolnej krawędzi z górną. Jeśli wystąpią rozbieżności w parametrach, wybierz mniejszy pomiar, jeśli jest to możliwe lub skuj ścianę do uzyskania takich samych wymiarów.
 3. Pomiaru należy dokonywać wzdłuż krawędzi.
 4. Po określeniu powyższych parametrów niezbędne będzie przekazanie ich specjalistom, którzy pomogą Ci dobrać właściwy rozmiar skrzynki na roletę i jej prawidłowe wymiary.
 
Napęd do żaluzji zewnętrznych DVH55B – 2 x 9 Nm

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Ciebie pomocne. W razie pytań lub wątpliwości również służymy pomocą!

»
«