Jak urządzić balkon?

2018-04-05 14:02   |   Views 705

Balkon to niewielka przestrzeń, którą warto zaaranżować według własnych upodobań. Nawet zaledwie kilka metrów kwadratowych może przybrać ciekawą formę, o ile odpowiednio zadbamy o ich wygląd. W tym celu warto wybrać oryginalne dodatki. Posiadacze większego balkonu mają za to nieco większe pole do popisu, zwłaszcza, że bez problemu zmieszczą na nim chociażby specjalny zestaw wypoczynkowy. O czym jeszcze warto pamiętać podczas urządzania balkonu?
 

Jak urządzić balkon w bloku?

Zdaniem większości osób mieszkanie w bloku ma jeden zasadniczy minus – brak własnego podwórka. Niewielką rekompensatę stanowić może balkon, o ile jego rozmiar jest przyzwoity i zmieszczą się na nim przynajmniej 2-3 osoby. Jego wykończenie schodzi zazwyczaj na drugi plan, a przecież należałoby także zająć się także tą przestrzenią. Urządzając balkon trzeba mieć na uwadze wiele rzeczy.
Nie wystarczy sama dekoracja w postaci ładnych doniczek i kwiatów. Może okazać się, że niezbędne będzie jego odnowienie. W tym celu należy wybrać nową podłogę. Najpopularniejszym rozwiązaniem są płytki gresowe.
 

Home terrace

 

Podłoga na balkonie

Balkon wystawiony jest zazwyczaj na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, dlatego podłoga na nim musi zostać wykonana z odpornych materiałów. Jednym z nich jest gres. Położony na równej i zagruntowanej powierzchni może posłużyć nam przez długie lata. Wybierając płytki gresowe trzeba zwrócić uwagę na ich przystosowanie. Najlepiej zdecydować się na płytki antypoślizgowe i mrozoodporne. Bardziej praktyczne będą przy tym płytki jasne, gdyż ciemne mogą się szybko nagrzewać pod wpływem słońca.
 

Markizy na balkonie

Markiza na balkonie to świetne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy latem spędzamy tam więcej czasu. Stanowi bowiem doskonałą ochronę przed nadmiernym słońcem lub deszczem. Dzięki temu nie straszna jest nam żadna pogoda.
Ciekawym rozwiązaniem są markizy na pilota. Wystarczy wcisnąć jeden guzik, a same się rozłożą lub złożą i to w zaledwie kilka-kilkanaście sekund. Elektryczne markizy są droższe od swoich tradycyjnych odpowiedników, jednak oferują znacznie lepszy komfort użytkowania.
 

French balcony with awning opened covered by sun-shield on a warm summer day

 

Rolety zewnętrzne

Dobrym pomysłem może być także zastosowanie rolet zewnętrznych na balkonie. Dzięki temu słońce nie będzie nas razić i sami będziemy regulować natężenie światła. Rolety dostępne są w licznych wzorach.
Decydując się na ciekawe kolory możemy sprawić, że nasz balkon wyróżni się spośród innych niepowtarzalnym designem. Niewielki stolik, krzesła, nietypowe doniczki, dywanik – tego rodzaju dodatki z pewnością dodadzą mu charakteru


 
  Zobacz napędy do markiz z samonapinaczem
 
  Zobacz napęd do markiz z awaryjnym otwieraniem
 
strzałka-01  Blog
»
«