Najbardziej funkcjonalne opcje w smart dom! – Zobacz, na co warto się zdecydować! | Sukces Group

2021-08-11 09:41   |   Views 566

Czy kusi Cię wygoda automatycznie zapalającego się światła po wejściu do domu? A może chcesz, aby rolety podnosiły się same po tym, jak rozbroisz alarm? Chcesz, aby ścieżka do domu rozświetlała się, gdy przejdziesz przez furtkę, ale tylko po zmierzchu? Funkcje domu inteligentnego zależą od Ciebie – co zrobisz, aby zapewnić sobie komfort?

 

​Co oferuje smart dom?

Smart dom ma ogromne możliwości konfiguracji. Jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać, że funkcje i scenariusze uruchamiane dzięki centrali domu inteligentnego, mają na celu poprawić komfort naszego życia.

Inteligentny dom musi być przyjazny w użytkowaniu, dający oszczędność czasu i poczucie komfortu. Smart dom będzie dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb. Jeśli masz swoje przyzwyczajenia i oczekiwania wobec własnego domu, skonfiguruj swój smart dom tak, aby wyręczał Cię z obsługi podstawowych urządzeń i instalacji. Czym jest inteligentny dom?

 

​Najlepsze funkcje smart dom

Tworzenie automatyki ma sens wtedy, gdy codziennie wykonywane czynności mogą zostać usprawnione dzięki inteligencji domowej. Czy zdarza Ci się każdego dnia podnosić rolety rano, a opuszczać wieczorem? Musisz obsługiwać osobno każde z okien? Wtedy automatyka okaże się bardzo pomocna.

Co warto wiedzieć o inteligentnym domu? To doskonałe poprawienie standardu życia przez automatyzację żmudnych czynności. Oświetlenie zewnętrzne nie będzie uruchamiane ręcznie, ale np. na sygnał otwierania bramy wjazdowej. 

 

​Automatyczne oświetlenie

Automatycznie uruchamiane oświetlenie to prawdopodobnie najpopularniejsza funkcja, wykorzystywana w inteligentnych domach. Poszczególne źródła światła mogą być uruchamiane z aplikacji mobilnej, za pomocą smatrfona lub tabletu – wystarczy jedno kliknięcie lub stworzenie konkretnego scenariusza.

Scenariusz to harmonogram, który będzie aktywowany o ustalonym czasie lub wywoływany ręcznie, dzięki aplikacji mobilnej.

Możliwe jest również ustalenie konkretnych zestawów świateł, które mają się uruchomić według scenariusza. Możesz wtedy wydzielić światła dzienne, nocne lub nastrojowe, czyli przyciemnione. W połączeniu z kolorowym oświetleniem LED możesz również ustalić kolor i natężenie światła ręcznie lub automatycznie. Możliwości rozbudowy jest tutaj co niemiara.

 

​Automatyczne rolety antywłamaniowe

Bardzo dużym ułatwieniem jest automatyka rolet zewnętrznych. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest otwieranie lub zamykanie rolet antywłamaniowych razem z alarmem, zabezpieczającym dom lub mieszkanie. Podobnie jak z oświetleniem, możesz sterować roletami, bazując na dowolnym scenariuszu.

Rolety antywłamaniowe mogą otwierać się za przyciśnięciem jednego przycisku, przy pomocy aplikacji lub w reakcji na jakikolwiek sterownik.

 

​Automatyczne markizy i rolety wewnętrzne

Masz dosyć ciągłego kontrolowania ustawnienia markizy lub rolet wewnętrznych? Rano wolisz mieć otwarte, ale po południu, gdy słońce obniża się, wolisz zasłonięte? Żaden problem. W dobrej automatyce możesz ustalić nawet procentowy stopień otwarcia lub zamknięcia, a sterowanie może być określone na dziesiątki różnych scenariuszy i czynników.

Automatyczne markizy mają również funkcję awaryjnego zamykania, gdy czujnik rozpozna silny wiatr. Zabezpiecza to często kosztowne zadaszenie tarasu przed zniszczeniem. Nie musisz stać na straży wysuniętej markizy i stale pilnować prognozy pogody. A może chcesz, aby markiza chowała się razem z Twoim wyjściem z domu? Możesz ustalić scenariusz, w którym czynnikiem sterującym będzie uzbrojenie alarmu, zamknięcie drzwi lub bramy.

 

​Automatyczne gniazdka

Co jednak w sytuacji, gdy chcesz, aby konkretne urządzenia miały dostęp do zasilania tylko w określonych warunkach? Lampki, wentylacja, grzejniki elektryczne, a może ekspres do kawy? Wszystko może uruchamiać się automatycznie lub za pomocą aplikacji w Twoim smartfonie.

 

​Jaki system do inteligentnego domu?

Na rynku jest kilka systemów do wyboru. Różnią się od siebie funkcjami i ceną. Niektóre służą do montażu już na etapie remontu, ponieważ wymagają zaplanowania okablowania pod konkretny system. Inne działają na istniejącej instalacji, w sposób bezprzewodowy. Oba sposoby mają swoje zalety, ale rzadko zdarza się, żeby dom był projektowany i budowany z myślą o instalacji inteligencji, sterującej urządzeniami elektrycznymi.

Najlepszy system to taki, który wyposażony jest w dokładnie takie funkcje, jakie są Ci potrzebne. Wiele instalacji dostępnych na rynku jest przepełnionych opcjami, których nigdy nie wykorzystasz – czy to się opłaca? Cena rośnie wtedy proporcjonalnie do poziomu skomplikowania systemu. Postaw na wygodę i zdecyduj się na to, czego potrzebujesz!

»
«