Światło i cień na życzenie? Sprawdź, co oferuje czujnik słońca SOLEO

2019-08-26 13:58   |   Views 920

Budzisz się idealnie wyspany i wypoczęty. Leniwie unosisz jedną powiekę w odpowiedzi na zapachy rejestrowane przez nos. Kawa i tosty? Ewidentnie czas na śniadanie! Podnosisz się, siadasz na łóżku i energicznie przeciągasz. Za oknem witają Cię jasno świecące, już od samego rana, promienie słońca delikatnie prześwitujące przez gałązki okolicznej wierzby i wesoły szczebiot siedzących na niej ptaków…
Niestety, ale choć to znajoma wizja, mało kto w rzeczywistości ma możliwość przeżywania takich poranków. Życie rzadko kiedy przypomina ckliwe seriale czy telewizyjne reklamy. Znacznie częściej budzimy się na wkurzający sygnał budzika i ledwo rozbudzeni wpychamy w siebie szybkie śniadanie, sprawdzając przy okazji skrzynkę mailową, gdy promienie słońca oślepiają nas raz po raz zza kuchennego okna.
Na różnice pomiędzy obrazami w telewizji i prawdziwym życiem niewiele możemy poradzić. Wiemy jednak, w jaki sposób zapanować nad prostymi domowymi czynnościami, które mogą wykonywać się praktycznie same. Jak chociażby zasłanianie i odsłanianie okien. Sprawdź, na czym dokładnie takie samodzielne działanie polega.

 

Problem ze światłem, czyli o czym nie wiesz kupując nieruchomość?

Dlaczego w ogóle warto zwrócić uwagę na urządzenia typu smart? To proste – u ułatwiają życie i pozwalają na automatyzowanie podstawowych czynności, sprawiając, że życie jest dzięki temu ciut łatwiejsze. Prosty przykład ze słońcem i światłem. Budując dom lub wybierając mieszkanie, bardzo trudno jest zwrócić uwagę na absolutnie wszystkie jego szczegóły i cechy, w tym także na kwestię światła i cienia. Zresztą, często nie mamy nawet takiej możliwości. Oglądanie nieruchomości o jednej porze dnia kompletnie nie mówi nam nic o tym, jak wygląda o innej porze. A przecież znaczenie grają jeszcze pory roku!

Dopiero kilka dni po wprowadzeniu dowiemy się, jakie natężenie hałasu panuje w ciągu dnia. Przez które okno wpada światło do kuchni z samego rana albo czy popołudniowe słońce nie będzie nam za mocno świeciło prosto na ekran monitora lub telewizor w salonie. Szczególnie kwestie oświetlenie są bardzo istotne. Mało kto cieszy się, dostając tuż po przebudzeniu oślepiającymi promieniami słońca po twarzy. W nocy natomiast w sypialni wolimy mrok lub półmrok, zamiast pomarańczowej poświaty z pobliskiej latarni. Różne pomieszczenia w domu potrzebują różnego dostępu do światła w zależności od pory dnia czy nawet aktualnego miesiąca i dobrze jest móc reagować na te potrzeby.

Na szczęście wcale nie tak ciężko nad tym zapanować. W końcu rolety czy żaluzje nie są żadnym nowym wynalazkiem. Od lat korzystamy z nich do regulacji ilości światła wpadającego do każdego z pomieszczeń. Wraz z rozwojem technologii opracowywane są coraz skuteczniejsze i lepiej działające urządzenia. Wiele osób docenia m.in. zamontowane w kuchni rolety plisowane. Dzięki nim można bardzo dokładnie dopasować zasłaniany fragment okna i chronić się przed ostrymi promieniami słońca, jednocześnie jednak nie zasłaniając go w całości. Takie rozwiązanie pozwala zniwelować nieprzyjemny efekt oślepiania, ale nie trzeba zasłaniać całego okna i pozbawiać się podglądu na ulicę czy podjazd. Jednak prawdziwym krokiem naprzód są urządzenia, które automatyzują wykonywanie czynności w domu związanych z zasłanianiem i odsłanianiem okien. Dzięki temu nie musimy już podchodzić do każdego okna z osobna. Czujnik światła Soleo może zrobić to za nas!

 

Jak działa czujnik światła na zewnątrz?

Ta mała przyssawka odpowiada za sterowanie roletami. Wbudowany w jej wnętrzu czujnik natężenia światła nieustanie monitoruje poziom nasłonecznienia i reaguje, gdy słońca jest więcej niż potrzebujemy. Wtedy roleta zewnętrzna lub wewnętrzna (czujnik światła może działać w obu trybach) jest opuszczana mniej więcej do miejsca, w którym przymocowany jest czujnik, aby zablokować dostęp promieni słonecznych do danego pomieszczenia. Analogicznie dzieje się, gdy słońce zaczyna świecić coraz słabiej. Po spadku wartości nasłonecznienia poniżej zaprogramowanego poziomu czujnik poczeka jeszcze 15 minut, aby przypadkowo nie zareagować na chwilowe zachmurzenie, a następnie podniesie roletę, odsłoni okno oraz zwiększy wpadające do pomieszczenia światło.

Czujnik światła Soleo jest mały i bardzo prosty w obsłudze. Montuje się go do szyby za pomocą przyssawki. Komunikacja z innymi urządzeniami odbywa się za pomocą nadajnika radiowego. Więcej informacji o działaniu i obsłudze czujnika Soleo można zaczerpnąć z poniższego filmu:

 

 

Warto podkreślić, że czujnik światła Soleo jest rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort. A także lubią, kiedy w swoim domu mogą sprawować kontrolę nad różnymi urządzeniami zwiększającymi wygodę mieszkania.


 
strzałka-01 Sprawdź wszystkie czujniki
 
Sprawdź
»
«