Technologia jutra dostępna od ręki

2019-05-16 11:12   |   Views 313

Czym jest smart dom i w jaki sposób inteligentne domy ułatwiają nam życie?

Wyobraź sobie, że wracasz z weekendowego wypadu na narty. Na podjeździe wita Cię otwarta brama. W domu czekają podniesione rolety i zapalone światła. A rozgrzany piec zdążył już podnieść temperaturę we wszystkich kluczowych pomieszczeniach. Magia? Absolutnie nie. To wszystko i znacznie więcej umożliwia usługa smart dom.
 
Inteligentny dom to budynek posiadający nowoczesne systemy i technologie zwiększające oszczędność i wygodę domowników. Automatyczny systemy zarządzający domem czy mieszkaniem, bo to tak naprawdę kryje się pod pojęciem inteligentnego domu, ma także inne zalety. Pośród najważniejszych z nich należy wspomnieć przede wszystkim o komforcie użytkowania i zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa.
 

Jak działa inteligentny dom?

Oczywiście automatyczne rozwiązania sterujące pracą domowych urządzeń nie są niczym nowym. Już od lat alarm chroni teren wokół nieruchomości i budynek przed próbą dostania się do środka nieproszonych osób. Nie mamy także problemu z kupnem pieca, który codziennie o ustalonej godzinie rozpocznie swoją pracę, abyśmy nie musieli wchodzić do wychłodzonej kuchni czy łazienki. Technologia już teraz zmienia nasze życie, oferując nieznany wcześniej poziom komfortu i wygody.
 

in

 

Co oferuje dom smart?

Inteligentny dom posiada naprawdę wiele zalet. Obsługa pojedynczego urządzenia w czasie rzeczywistym daje spore możliwości. Jednym kliknięciem możemy zdecydować o odsłonięciu pojedynczej rolety, firany, zasłony lub żaluzji. Podobnie również o odsłonięciu wszystkich jednocześnie lub tych znajdujących się np. od południowej strony domu. Tak samo dzieje się w przypadku zarządzania klimatyzacją, oświetleniem, systemem alarmowym, domofonem i pralką. Wszystkie z tych urządzeń możemy uruchomić zdalnie lub dokonać zmian w ustawieniach znajdując się w jakimkolwiek miejscu na świecie z dostępem do Internetu.
 

in

 
Prawdziwą moc drzemiącą w domowej automatyce prezentuje planowanie własnych scenariuszy. Pomyśl np. o wszystkich czynnościach, które wykonujesz przed wyjściem do pracy. Wyłączasz światła. Odsłaniasz rolety. Nastawiasz pralkę. Otwierasz i zamykasz bramę garażową. To wszystko może dziać się za jednym zamachem, o ile stworzysz najpierw odpowiedni scenariusz. System sam pogasi wszystkie światła, poustawia rolety, włączy pralkę o pożądanej godzinie (zgodnie z tygodniowym czy miesięcznym harmonogramem), a dodatkowo będzie dbał o temperaturę pomieszczeń i to nawet niezależnie od całej reszty czynności. Dowiesz się także o tym, że pod drzwi wejściowe właśnie ktoś podszedł i dzwoni domofonem. Automatyka nie jest więc jedynie ułatwieniem codziennych czynności, ale dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa zarówno nieruchomości, jak i jej mieszkańców. Nie mówiąc już o tym, o ile spokojniej może przebiegać urlop, dzięki stałemu dostępowi do informacji o tym, co dzieje się w domu i możliwości kontrolowania sytuacji. Smart dom może wydawać się rozwiązaniem rodem z przyszłości. Jednak nie jest to żadna technologia jutra, a jak najbardziej namacalny i dostępny w wielu sklepach produkt. Dodatkowo nie jest jedynie zachcianką czy fanaberią. To zaawansowany systemem automatyzujący proste, lecz ważne i często czasochłonne czynności, który zapewnia użytkownikom przede wszystkim więcej komfortu i spokoju w codziennym życiu.

znaczek robaczek-01
 
GOOGLE P_PL
Pobierz a App Store-01
 
strzałka-01  System YOODA Smart Home 2
»
«