Trzy nowe rodzaje fotokomórek

2022-07-28 10:01   |   Views 173

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi modelami fotokomórek, które właśnie pojawiły się w ofercie: wersją odblaskową, z zasilaniem bateryjnym oraz modelem posiadającym lampę sygnalizacyjną.

Pierwszy wymieniony rodzaj jest prostą w działaniu konstrukcją – w jednym urządzeniu zawiera się zarówno nadajnik, jak i odbiornik. Wiązka światła podczerwonego zostaje wysłana, odbija się od lusterka umieszczonego po przeciwległej stronie, a następnie powraca do odbiornika.

Natomiast w zestawie fotokomórki bateryjnej nadajnik i odbiornik stanowią dwa oddzielne elementy. Urządzenie nadające sygnał jest zasilane przy pomocy dwóch baterii AAA, a odbierające – przewodowo. To komfortowe rozwiązanie, w szczególności dla osób, które już posiadają wybrukowany podjazd, gdzie doprowadzenie zasilania do obu urządzeń jednocześnie może być kłopotliwe. Nadajnik ma także zaimplementowane złącze umożliwiające zasilanie przewodowe, dzięki czemu mamy wybór, która opcja będzie dla nas korzystniejsza.

W naszej ofercie pojawiła się również fotokomórka z lampą sygnalizacyjną, w której – tak jak w przypadku wersji bateryjnej – nadajnik i odbiornik stanowią dwa oddzielne urządzenia. Współpracując ze sobą, tworzą one niewidzialną dla ludzkiego oka barierę, reagującą na pojawienie się przeszkody. Dodatkowo sygnalizacja optyczna pełni funkcję ostrzegawczą, a także pozwala na zlokalizowanie wjazdu w warunkach słabej widoczności.

Warto też wspomnieć, że asortyment powiększył się również o daszek do fotokomórek, który chroni je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – między innymi deszczem i promieniami słonecznymi mogącymi zakłócić pracę urządzenia.


 
strzałka-01 Akcesoria bramowe
 
»
«