Programowanie napędu z odbiornikiem radiowym

2021-01-19 10:53   |   Views 2094

W celu ułatwienia programowania i użytkowania urządzeń marki YOODA zostały przygotowane filmy instruktażowe. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego oraz zapoznania się z krótką instrukcją, dzięki której Programowanie pilota YOODA stanie się niezwykle proste i intuicyjne.

 

​Programowanie pierwszego nadajnika

Przed przystąpieniem do programowania pierwszego pilota YOODA, konieczne jest pamiętanie o tym, że nowy program spowoduje wykasowanie wszystkich pozostałych nadajników. Przed przystąpieniem do programowania konieczne jest włączenie prądu lub krótkie dotknięcie mikrowyłącznika.

Programowanie rozpoczyna sekwencja 3 przycisków:

 • Przycisk programowania P2, napęd reaguje ruchem góra dół.
 • Ponownie Przycisk P2.
 • Przycisk góra – znajdujący się z przodu nadajnika. Napęd potwierdzi wykonanie akcji kilkoma sygnałami dźwiękowymi oraz ruchem góra dół.

Jeśli po prawidłowym zaprogramowaniu pierwszego nadajnika, napęd działa w kierunku przeciwnym do przez nas założonego, konieczne jest przytrzymanie mikrowłącznika znajdującego się u góry rolety przez ok. 6 sekund. Na zmianę kierunku działania, napęd zareaguje krótkim ruchem góra dół.

 

​Programowanie drugiego i kolejnego nadajnika

Drugi i każdy kolejny pilot może być zaprogramowany tylko, jeśli posiadamy odpowiedni napęd, nadajnik już zaprogramowany oraz nowy, który posłuży do zaprogramowania kolejnych.

Pierwszym krokiem do prawidłowego zaprogramowania kolejnego nadajnika jest wybranie na wcześniej już zaprogramowanym pilocie sekwencji 2 przycisków:

 • Przycisk programowania P2, napęd potwierdzi wykonanie akcji krótkim ruchem góra dół.
 • Ponownie przycisk programowania P2.
 • Kolejnym ruchem będzie wybranie przycisku programowania P2, jednak tym razem już na nowym nadajniku. Napęd potwierdzi akcję kilkoma sygnałami dźwiękowymi oraz krótkim ruchem góra, dół.

Pamięć napędu jest na tyle duża, że wystarcza na pomieszczenie, aż 20 różnych nadajników. Jednak koniecznie trzeba pamiętać, że podczas próby zaprogramowania każdego kolejnego nadajnika, z pamięci zostanie usunięty pierwszy i kolejny.

 

​​Kasowanie pamięci napędu

Pilot można zresetować czyszcząc jego pamięć, za pomocą sekwencji 3 kolejnych przycisków, znajdujących się na dowolnym nadajniku.

 • Przycisk programowania P2 zostanie on potwierdzony krótkim ruchem rolety góra dół.
 • Przycisku STOP, znajdującego się z przodu pilota, pomiędzy przyciskami kierunkowymi.
 • Ponowne wybranie przycisku programowania P2. Efektem będzie wydanie przez napęd kilku sygnałów dźwiękowych i krótki ruch góra dół.
 

​Aktywacja ​trybu impulsowego

Tryb impulsowy można aktywować za pomocą sekwencji 3 przycisków, na dowolnym, zaprogramowanym nadajniku:

 • Przycisk programowania P2, napęd odpowie krótkim ruchem góra, dół.
 • Przycisk góra z przodu pilota.
 • Przycisk programowania P2 po raz drugi.

Na aktywację, napęd zareaguje kilkoma sygnałami dźwiękowymi oraz krótkim ruchem góra, dół.

 

​Inne filmy dotyczące programowania pilota i napędu YOODA

Wszystkie komponenty wchodzące w skład inteligentnego domu, jakie posiada w swojej ofercie marka YOODA, to nie tylko gwarancja wysokiej jakości i niezawodności, ale również łatwość obsługi i w pełni intuicyjny system. Dzięki przyjętym normom i procedurom umożliwiającym prawidłowe programowanie komponentów, z łatwością mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Co więcej, wszystkie urządzenia marki YOODA, pozwalają również na pełną swobodę i wiele scenariuszy, dzięki którym możliwe będzie dostosowanie automatyki do potrzeb mieszkańców.

Pilot, napęd oraz inne komponenty, a także ich prawidłowe programowanie można sprawdzić w pozostałych filmach instruktażowych, do których odsyłamy na nasz kanał na YouTube. Dzięki nim dowiesz się m.in. jak prawidłowo zaprogramować napęd EVY, film dostępnych w dwóch częściach oraz jak poprawnie zaprogramować nadajnik do napędu. Wszystkie filmy przygotowane są w przystępnej i łatwej do przyswojenia formie.

»
«